Přírodní materiály v našem bydlení

Dřevo je díky svému vzhledu stále nenapodobitelný přírodní materiál, který oplývá unikátními vlastnostmi a krásným vzhledem. Z těchto důvodů se dřevo používá jako materiál pro provedení dřevěných fasád. Každá stavba má své specifické vlastnosti co do použití stavebních materiálů a provedení. Proto existuje celá řada řešení jakým způsobem dřevěnou fasádu zrealizovat. Pro dlouhou životnost dřevěné fasády je nutno počítat s tím, že je fasádu třeba pravidelně udržovat a to především nátěry a impregnaci dřeva. Dále je třeba počítat se skutečností, že každé dřevo použité pro montáž dřevěné fasády a to i ušlechtilé tropické dřevo postupem času přirozeně stárne a působením slunce šedne. Existují přípravky pro zamezení nebo odstranění šednutí, ale vždy je nutná pravidelná péče a údržba dřevěné fasády.

Dalším přírodním materiálem, se kterým se setkáváme při zvelebování nebo výstavbě bytů je korek. Korek se používá jako výborná tepelná izolace na obklady stěn nebo jako podlahová krytina ve formě dlaždic nebo dokonce i plovoucích podlah. Podlahový korek se dodává především jako korkové dlaždice o rozměrech 300×300 milimetrů a tloušťce 4 milimetry. Korkové dlaždice jsou určeny pro celoplošné lepení a většinou jsou povrchově upraveny kvalitním ekologickým lakem. Podlahový korek je v podlahových dlaždicích uspořádá do různých tvarů. Mezi nejběžněji používané patří korková drť o různé zrnitosti. Korek bývá v korkový dlaždicích uspořádán také do vzoru parket.

Při výčtu přírodních materiálů, které se používají jako podlahová krytina nelze zapomenout na marmoleum. Marmoleum je vyrobeno ze 100 % přírodních surovin a při výrobě marmolea je použitá technologie šetrná životnímu prostředí. Marmoleum se vyznačuje dlouhou životností. Životnost marmolea byla ověřená po celá staletí, protože tak dlouho se již tato podlahová krytina používá. Marmoleum se dodává celé řadě barev a vzorů. Pokud chcete vybrat vhodnou kombinaci nebude to žádný problém pro jakýkoliv interiér. Marmoleum je antistatické, má nealergenní vlastnosti a proto je velmi vhodné do obytných prostor ve kterých se zdržují děti a alergici. Kvalitní povrchová úprava marmolea zajišťuje dlouhodobou přirozenou trvanlivost a jeho ochranu. I přes skutečnost, že marmoleum je přírodní materiál jedná se o finančně výhodnou podlahovou krytinu, která vás bude těšit po dlouhé roky.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Přírodní materiály v našem bydlení
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: prinfo