Jak na snadný úklid?

V dnešní době se neustále více a více používají při úklidu stále více chemických saponátů. Čím více chemii používáme, tím častěji musíme uklízet.

Pokud chceme efektivně a co nejrychleji umýt okna, neměli bychom používat mycí prostředky na mytí nádobí. Z oken se posléze nikdy neodmyjí následné zbytky tenzidů, které tyto přípravky obsahují. Okna se ještě k tomu daleko rychleji opět zanesou, protože na sebe přitahují prach a špínu. Zaměřit byste se mnohem více měli na přípravky s podílem alkoholu či čpavku. Na konečné doleštění je dobré použít mikrovlákno nebo dvouvrstvý papír. Pro odstranění prachu ze žaluzií, je nutné je sklopit a prach odstranit suchým hadříkem.

Koberce a čalounění efektivně vyčistíte extraktorem. Čištění se doporučuje jednou až dvakrát ročně. Jedná se o čištění, kdy přístroj vstřikuje vodu a mycí prostředek pod vysokým tlakem do dané textilie a souběžně či později odsává z koberci či jiné textilie rozpuštěné nečistoty. Než se do tohoto čištění pustíte, vše pečlivě vysajte.

Jak na podlahy v domácnosti? Jestliže chceme odstranit z podlahy prach, drobné nečistoty či vlasy, jako nejlepší pomocník se jeví vysavač nebo také obyčejný mop se statickým návlekem, který přitahuje nečistoty. Následně může nastoupit vlhký hadr. Pokud jste si pořídili podlahu, které voda škodí, může jít o dřevěnou či laminátovou, je nejlepší na ně rozprašovačem nastříkat mycí prostředek a jednoduše podlahu utřít suchým hadrem.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Jak na snadný úklid?
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: weiron