Umělé vánoční stromky

Čas nejkrásnější svátků v roce, kterými jsou bezesporu Vánoce, se nezadržitelně blíží. S nimi ale také přichází starost o vánoční stromek. Rozhodně nelze doporučit chodit pro něj do lesa a vystavovat se tak riziku střetu s ochránci zákona. Za krádež stromku lze dostat vysokou pokutu a peníze je přece mnohem lepší vynaložit na vánoční dárky, nebo právě na vánoční stromeček. Někdo nedá dopustit na přirozenou lesní vůni a pořizuje si každý rok živý stromek, který se prodává obvykle na tržištích, před obchodními domy nebo v hájovnách. Ovšem v přetopených bytech obvykle smrček brzy opadá, a ani jedlička či jiné druhy dlouho nevydrží. V takovýchto případech může být lepší volbou stromeček umělý, a pokud použijete vůni jehličí či lesa, nepřijdete ani o pravou vánoční atmosféru.

Historie a tradice vánočních stromků

Podle pramenů se poprvé objevily vánoční stromky v bohatých německých rodinách, odkud se tento zvyk rozšířil i do ostatních evropských zemí v polovině 17. století. V Praze ho poprvé nechal postavit ředitel Stavovského divadla Jan Karl Liebich ve své vile v Libni roku 1812. Teprve po mnoha letech se tato tradice rozšířila i na český venkov. Původně byl vánoční stromeček zdoben jablky, ořechy či sladkým pečivem a od 18. století se přidalo zdobení hořícími svíčkami, které později nahradilo elektrické osvětlení.

Výhody umělých vánočních stromků

Hlavní přednost, kterou mají umělé vánoční stromky vůči živým, je dlouhá životnost, takže máte na řadu let po starostech se sháněním stromečku. Na rozdíl od pravého stromku můžete jednotlivé větvičky tvarovat podle potřeby, případně udělat na konci háček, aby ozdoby lépe držely.

Kromě klasických vánočních stromečků dnes můžete vybírat i z prémiových variant, které jsou mnohdy k nerozeznání od těch živých. Realistické umělé vánoční stromky jsou vyráběny z PE nebo PP materiálu, případně jejich kombinace. Ať už toužíte po jedli kavkazské, smrčku nebo třeba borovici, stačí kouknout na internetové stránky obchodu s těmi nejkrásnějšími umělými vánočními stromečky www.nejstromecky.cz a zvolit si velikost, která vám bude nejlépe vyhovovat.

Po Vánocích stačí umělý vánoční stromeček jednoduše složit a uložit do krabice pro příští použití. Navíc, pokud si budete chtít v budoucnu ušetřit trochu času, nemusíte ze stromečku sundávat vánoční osvětlení a nerozbitné ozdoby. Pokud stromeček opatrně uložíte, bude příští rok připraven ke svému použití zase o něco rychleji.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Umělé vánoční stromky
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: Darky