Úskalí a pozitiva pokládky plovoucí podlahy

O plovoucí podlahy je v současné době čím dál větší zájem, nejen díky snadné pokládce a následné údržbě, ale i přijatelné ceně a krásnému vzhledu. Zájemci by si však měli uvědomit určitá úskalí, která s sebou plovoucí podlahy nesou. Pozitiva rozhodně převažují, ovšem tento typ podlah se například nehodí do takového interiéru, kde na podlaze budou stát těžké předměty, nábytek, nebo v blízkosti užívání vody. Podlahy se v těchto místnostech rychle zničí, zkroutí nebo zvlní. Mezi výhody plovoucích podlah rozhodně patří široká škála materiálů, barev a vzorů, při případném poškození se lamely jednoduchá výměna lamel a již výše zmíněná cenová dostupnost.

Co se týče typů plovoucích podlah, už dávno není jediným používaným materiálem dřevo. Na výběr jsou také laminátové plovoucí podlahy ze sendvičových parket s laminátovou pochozí vrstvou, bambusové plovoucí podlahy s pochozí bambusovou vrstvou a korkové plovoucí podlahy. Dají se položit i plovoucí podlahy parketové, které se pokládají plovoucím způsobem, ale skládají se z dřevěných parket.

O pokládku plovoucí podlahy by se rozhodně neměli pokoušet amatéři, ale zájemci by měli svěřit práci odborníkům na slovo vzatým. Proto si vybíráme si firmu s dobrými referencemi, dlouholetými zkušenostmi, prohlížíme si webové prezentace, a podle uvedených kritérií oslovíme i několik firem najednou a rozhodujeme se mezi podmínkami. Prověřeným hráčem na trhu v oboru podlahářství jsou jednoznačně řemeslníci sdružení v řemeslném cechu eKomplex, jež působí jak na území České republiky, tak na Slovensku. V jednoduchém on-line dotazníku na webových stránkách zákazník vyplní konkrétní požadavky v češtině či slovenštině, může si vybrat podlaháře nejbližší jeho domovu a následně domluvit konkrétní podmínky a přibližnou kalkulaci.

Bookmark this on Hatena Bookmark
Hatena Bookmark - Úskalí a pozitiva pokládky plovoucí podlahy
Share on Facebook
Post to Google Buzz
Bookmark this on Yahoo Bookmark
Bookmark this on Livedoor Clip
Share on FriendFeed

Autor: registracePR